Co oznacza duży spadek poziomu bHCG?

Dzień dobry! Jestem załamana. Dziś zrobiłam drugie badanie beta hcg i wynik to 12 645. Ponad dwa tygodnie temu wynik to 27 560. Ostatnią miesiączkę miałam 8 kwietnia. Na badaniu ginekologicznym 25 maja lekarz dopatrzył się jedynie pęcherzyka i powiedział, że wygląda mu to na 4-5 tydzień. Przyjmowałam jedną tabletkę duphastonu. Co mam myśleć o tym, że dzisiaj 2 czerwca, ten poziom bety jest tak dramatycznie niski?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola ginekologiczna, USG, bhcg zaczyna spadać ale trochę później, w drugim trymestrze.
Pozdrawiam