Co oznacza galaretowaty śluz z pochwy z lekką domieszką krwi?

Witam. Mam 38 lat. Niekiedy występuje u mnie galaretowaty śluz z pochwy z lekką domieszką krwi. Nie jest on czerwony tylko tak lekko zarozowiony. Cytologia robiona co pół roku. Zawsze Grupa druga, zanikowe działanie estrogenne, Kolposkopia prawidłowa. Usg bez zarzutu. Oprócz tego duża suchość pochwy, skóra cienka i niekiedy pękająca. Często powracające grzybice.

Wynikiem takiego stanu mogą być zaburzenia hormonalne związane z ubytkami hormonów płciowych związanych już z wiekiem. Być może konieczna będzie hormonoterapia zastępcza. O dalszym postępowaniu powinien decydować ginekolog prowadzący.