Co oznacza gęsta wydzielina z nosa u niemowlęcia po kuracji antybiotykiem?

Witam mam pytaniecorka miala zatkany nos nie mogla spac i jesc, po 5 dniowej kuracji antybiotykiem zaczela splywac gesta wydzielina z noska i teraz jest juz 10 dzien i nic sie nie zmienia dziecko ma 8 miesiecy dodam ze od czasu do czasu zakaszlnie co to moze byc i jak leczyc

Lek. Michał Lenard

Objawy są typowe dla infekcji, z powodu której córka przyjmuje antybiotyk. Powinny ustąpić samoistnie, jeśli się tak nie stanie w ciągu dwóch tygodni, lub jeżeli się one nasilą, konieczna będzie wizyta kontrolna u pediatry. Pozdrawiam!