Co oznacza grudka pod pachą po przebytym półpaścu?

Dzien dobry. Jakis czas temu przechodzilam polpasiec. Zaniepokoiła mnie tez grudka pod pacha, ale lekarz powiedział ze to węzeł chłonny i nie mam sie czym martwić. Polpasiec minął, węzeł utrzymywal sie jeszcze jakis czas ale teraz jest juz praktycznie niewyczuwalny. Moje mysli niestety zajmuje nowotwór, przeczytałam wiele artykułów w internecie i ciagle o tym mysle, wręcz panikuje. Chciałam sprawdzic węzły chlonne na szyi i wydawalo sie wszystko dobrze, ale dotykalam i uciskalam je wiele razy i mam wrazenie ze teraz bolą, wlasciwie polowa szyi. Powinnam sie martwic czy to normalne od nadmiernego dotykania i paniki?

Lek. Tomasz Budlewski

dla pewności i uspokojenia proponuje udać się do lekarza rodzinnego