Co oznacza krew w stolcu u 27-latki?

Witam! W poniedziałek rano miałam bardzo mocne zatwardzenie. Przy oddawaniu stolca czułam palący ból w okolicy odbytu i trudno było mi się wypróżnić. Po wszystkim problemy z siedzeniem, swędzenie i ból .Tego samego dnia wieczorem po pójściu do łazienki i oddaniu tylko moczu na papierze toaletowym zauważyłam ślady świeżej czerwonej krwi. Posmarowałam odbyt maścią na Hemoroidy i poszłam spać. Dzisiaj jest wtorek, rano po oddaniu moczu nie było żadnej krwii więc bardzo się ucieszyłam że się poprawiło. Ale nie na długo, bo teraz znowu pojawiła się krew. Nie jest jej dużo ale jest, kiedy przykładam husteczke higieniczną w okolice odbytu. Dzwoniłam już do lekarza ale termin dopiero na 8 marca, pani przez telefon powiedziała że jeśli chce to mogę udać się do szpitala na izbę przyjęć, ale zastanawiam się czy to koniecznie. Martwi mnie ta krew, czy maści na Hemoroidy pomogą w tej sytuacji? Bo możliwe że to szczelina odbytu. Co stosować aby złagodzić objawy? Dodam że odczuwam lekki ból w okolicy odbytu, nasila się przy kaszlu czy kichnięciu. No i ten strach przed wypróżnianiem . Od wczoraj rana nie byłam w toalecie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana jest wizyta u lekarza izby przyjęć lub lekarza rodzinnego po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.