Co oznacza niskie IgA?

witam serdecznie choruje od trzech lat ,główny problem to wezły chłonne ,które sa powiekszone i sa także w pakietach ,pani hematolog zleciał badania pzreciw ciał IgM,IgA,i pzreciwciała IgA wyszły 0,29 a norma ma byc od 0,7 do 40 ,rozponano u mnie tez guza kosci ramiennej ale póki co lekarz w lutym podejmie co z tym zrobic ,proszę mi napisac co oznacza tak niskie IgA ,dziękuję

Aleksander Ropielewski

Nie wiem o jakiego typu przeciwciałach IgA mowa (w kierunku jakiego antygenu). Wynik poniżej normy jest albo niereprezentatywny lub tez nie budzi niepokoju.