Co oznacza poczucie ciągłego przemęczenia?

Witam Otóż od dłuższego czasu borykam się z problemem wiecznego przemęczenia mimo przespanej nocy lecz nie raz i nieprzespanych spowodowanych problemami ze snem, kompletnie nic nie przynosi mi zadowolenia z życia, a jeżeli tak jest to trwa to chwile po czym znów wraca zły humor i ogólne samopoczucie. Często także miewam zawroty głowy, co nie pozwala się skupić oraz dochodzi do tego problem ze wzrokiem. Mam także przy tym wszystkim częste biegunki. Dodam iż leczę się aktualnie na nadciśnienie tętnicze niestety od niedawna i po badaniu USG serca wynik frakcji wyrzutowej wyniósł 51 procent przy czym mam także trochę powiększone serce tzw. sportowca przy czym nie trenowałem nigdy, aczkolwiek wykonywałem dość stresującą i ciężką pracę w przeszłości lecz wcześniej nie odczuwałem podobnych skutków. Dodam że we wczesnej młodości przechodziłem zapalenie mięśnia sercowego i już na tym etapie lekarze uważali mnie, jako nie kwalifikującego się w przyszłości do pracy fizycznej. Powtórka była także 4 lata temu gdy dostałem migotania przedsionków serca. Szybko też się meczę, gdzie po zwykłym wejściu po schodach nie raz kręci mi się straszliwie w głowię. Nie prowadziłem wcześniej zdrowego trybu życia włączając w to dietę oraz co było błędem alkohol i papierosy z czego to alkohol pochłonął mnie całkowicie ze względu na sytuację życiową lecz od pewnego momentu także się uspokoiłem, ponieważ na drugi dzień po wypiciu zaczęły się robić po nawet lekkim wysiłku duszności razem z zimnymi potami itd. przy których myślałem że już po mnie lecz. Jeżeli chodzi o badanie krwi pozostałości po tym piciu zostały, ponieważ ALT wynosi u mnie 70. Moja waga także jest dość wysoka (100 kg przy 180 cm) mimo, że nie jadam ciężkich potraw, zazwyczaj są to lekkie zupy, lecz niestety waga waha się miedzy 100 a 98, 97. Nie mam także problemów z cukrzycą ani z tarczycą. Moje pytanie brzmi, czy moje samopoczucie jest spowodowane czynnikami na tle depresji, nerwicy lub tzw. dwubiegunówki czy też jest to raczej objaw związany właśnie z czynnikami, które przedstawiłem? Niedługo mam także USG jamy brzusznej. Czy moje rokowania po zmianie stylu życia są w stanie się zmienić? Fakt faktem jak na swój młody wiek, przeżyłem wiele nieprzyjemnych sytuacji, stąd też zmartwienie czy da się jeszcze coś odbudować

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego i kierować się jego zaleceniami.