Co oznacza sina zmiana na nodze?

Witam, u mojej córki (16 lat) dwa miesiące temu na goleni pojawiła się dość duża, wypukła zmiana przypominająca siniak. Nie jest bolesna, w morfologi crp i ob w normie. Przed jej pojawieniem się córka nie przechodziła żadnej infekcji poza mononukleozą 6 miesięcy temu. Dermatolg stwierdził rumień guzowaty, ale nie jestem przekonana o słuszności tej diagnozy. Zmiana nie reaguje na żadne leki, którymi leczy się rumień. Brak reakcji na antybiotyk, maść ichtiolową, różne maści sterydowe i leki przeciwzapalne. Wykluczono sarkoidozę i gruźlicę. Jakie jeszcze badania diagnostyczne należałoby wykonać, żeby w końcu poprawnie zdiagnozować tę zmianę?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza reumatologa i ponownie do lekarza dermatologa