Czy połknięcie maści ichtiolowej jest groźne?

Przez przypadek połknęłam małą ilość masci ichtiolowej. Wywołałam wymioty. Czy mam się udać do lekarza, czy nic nie powinno się stać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro wywołała Pani wymioty chwilę po nieumyślnym połknięciu maści ichtiolowej, to najprawdopodobniej maść została wydalona. Jeśli w tym momencie nie odczuwa Pani żadnych niepokojących objawów, to wszystko powinno być w porządku.

W przypadku gdyby pojawiły się dolegliwości bólowe w obrębie brzucha, nudności lub inne objawy, które można by było połączyć z tym incydentem, to proszę udać się do gabinetu lekarskiego w celu uzyskania porady.

Maść ichtiolowa to preparat wykazujący działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Więcej na temat maści ichtiolowej oraz jej działania przeczytać można w naszym artykule, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/masc-ichtiolowa-opis-wskazania-przeciwwskazania-srodki-ostroznosci-dzialania-niepozadane.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.