Co oznacza stan podgorączkowy od 12 dni?

Dzień dobry. Od 12 dni mam stan podgoraczkowy do 37.3. Nigdy przedtem nie miałam takiej sytuacji. Na poczatku bole miesni. Uczucie typowej grupy. Później tylko stan podg. Delikatna duszność ale mam ogólnie kaszel przewlekły stwierdzony od pół roku. Pomaga inhalacje. Są dni.kiedy temp.36.8. Czyli dobrze. Lekarz rodzinny stwierdził tydzień temu, że nie mam się czym martwić. Niestety jestem już wykończona psychicznie i jestem bardzo słaba. To takie fale są u mnie. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam, trudno ocenić, co oznacza stan podgorączkowy w Pani przypadku, lecz jeśli jest Pani zaniepokojona, warto wykonać podstawowe badania. Bóle mięśni i podwyższona temperatura mogą świadczyć o jakiejś infekcji wirusowej, z którą organizm się zmaga – np. o grypie. W tym wypadku stan podgorączkowy może trwać nawet kilka tygodni, o czym pisze nasz ekspert w tym miejscu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugo-moze-utrzymywac-sie-stan-podgoraczkowy-w-przebiegu-grypy. Słabość, która Pani doskwiera może być wynikiem długiej walki organizmu, ale być może jest objawem psychosomatycznym i to stres oraz niepokój sprawiają, że dolegliwości stają się bardziej dokuczliwe. W przypadku, gdy podwyższona temperatura staje się nieznośna, można posiłkować się lekami przeciwgorączkowymi – zadziałają również przeciwzapalnie. Jeżeli stan podgorączkowy będzie utrzymywał się dłużej, to należy przyjrzeć się możliwym przyczynom tego zjawiska. Niestety, bywa, że stan podgorączkowy jest zwiastunem poważniejszej choroby. Więcej na ten temat może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/stan-podgoraczkowy-przyczyny-leczenie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.