Dlaczego mam nieustannie stan podgorączkowy?

od dwóch miesięcy mam nieustannie stan podgorączkowy, przeważnie jest to 37.4, a najniższy pomiar to 36.9. Wymieniłam także termometr by upewnić się, czy działa prawidłowo, lecz stan podgorączkowy nadal występuje. Oprócz tego nie mam innych niepokojących objawów, nie jestem też osobą, której "normalna temperatura ciała zawsze wynosi trochę więcej". Czy może to być coś niepokojącego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nieustanny stan podgorączkowy wymaga konsultacji lekarskiej.

Przyczyn stanu podgorączkowego może być wiele. To zwiastun różnych infekcji wirusowych, ale też oznaka wielu jednostek chorobowych. Jedną z nich jest nadczynność tarczycy.

Dobrze by było więc udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania, w tym badania hormonów tarczycy. W przypadku tej choroby stan podgorączkowy może utrzymywać się przez cały czas. Dodatkowo pacjent może odczuwać drażliwość, nerwowość, nadmierną potliwość, problemy z koncentracją, zaburzenia snu czy kołatanie serca.

Stan podgorączkowy został szerzej opisany w jednym z naszych artykułów pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/stan-podgoraczkowy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.