Dlaczego dziecko ma stan podgorączkowy od dłuższego czasu?

Witam . U naszego syna już ponad miesiąc utrzymuje się duży stan podgorączkowy 37,7 kilka razy 38. Dwa razy mieliśmy antybiotyk i dwa razy trafiliśmy na sor bo nie wiemy dlaczego tak się dzieje . Wyniki w normie badanie USG brzucha i rtg klatki dobre . W szpitalu powiedzieli nam że niewiedza skąd ta gorączka . Nie wiemy gdzie szukać pomocy i co dalej robić

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

stan podgorączkowy o którym Pani pisze jest faktycznie duży i koniecznie wymaga diagnostyki. W pytaniu wspomina Pani, że część badań zostało wykonanych: badania krwi, USG jamy brzusznej oraz RTG klatki piersiowej. Bardzo dobrze, że w badaniach obrazowych nic niepokojącego nie wyszło. Dziecko także otrzymywało leczenie antybiotykami. Niestety nie przyniosło to oczekiwanego skutku. W takiej sytuacji z pewnością trzeba rozszerzyć diagnostykę o większą ilość badań krwi oraz badania obrazowe. Jeśli ośrodki zdrowia i szpital, w którym Państwo już byliście nie są w stanie ustalić przyczyny tego przeciągającego się stanu podgorączkowego to koniecznie trzeba szukać pomocy w większych ośrodkach, jak na przykład w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Na ten moment możecie Państwo podjąć kontakt z taką placówką i postarać się o przyjęcie w celu wykonania diagnostyki. Jak wiadomo gorączka jest reakcją obronną organizmu i to jest oznaka tego, że dziecko zwalcza jakąś chorobę. Niestety jednak, długotrwale powoduje osłabienie, zmęczenie, aż w końcu załamanie funkcji odpornościowych, co może być niebezpieczne w skutkach. Z tego też względu trzeba szukać przyczyny, a może być ich wiele, łącznie z nowotworami czy innego rodzaju chorobami przewlekłymi. Zachęcamy zatem do kontaktu specjalistami i szukania pomocy w bardziej wyspecjalizowanych placówkach. Serdecznie pozdrawiamy.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/goraczka-u-dziecka

https://portal.abczdrowie.pl/goraczka

https://portal.abczdrowie.pl/stan-podgoraczkowy-przyczyny-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/leki-przeciwgoraczkowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu

uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.