Co oznacza ta biegunka po przejściu na dietę?

Dzień dobry. Jestem 32 letnią kobietą. Od kilku dni przeszłam na bardzo zdrową dietę celem zgubienia 5kg. Przez 3 ostatni dni jadłam na śniadanie owsianke ze świeżymi owocami. Reszta posiłków to inne owoce tj gruszki, ananas, jabłka. Obiady i kolacje to sałatki warzywne składające się z sałaty, rzodkiewek, papryki, ogórków, pomidorów. Wypiłam też kawę czarną. 4 dnia pojawiły się okropne skurcze brzucha i wielokrotna biegunka. Usg w normie. Kolonoskopia dopiero za 7 miesięcy. Czy powodem takiego zachowania organizmu mogły być owiceci warzywa w nadmiarze? Dodam, że przed dietą jadłam ich bardzo mało. Pozdrawiam

Dzień dobry,

problemy żołądkowe wynikają u Pani najprawdopodobniej z dużej ilości owoców i warzyw w diecie i sprej zawartości błonnika. Pamięta Pani iż dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i pełnowartościowa a nie bazować na owocach i warzywach. Owsianka na śniadanie jest dobrym pomysłem ale nie każdego dnia. Jadłospis należy urozmaicać. Ponadto pisze Pani że na obiad i kolację jadła Pani sałatki ale zawierały one też białko, tłuszcze czy jedynie warzywa? W diecie brakuje II śniadań i podwieczorków. Pani jadłospis z pewnością nie jest zdrowy. Jeżeli jada Pani tak mało to jest to raczej głodówka a nie zdrowa dieta. Organizm się buntuje i są skurcze żołądka. Do niczego dobrego to nie prowadzi. Na tym etapie badania wyjdą dobre ale z czasem wygłodzony organizm nie wytrzyma a zamiast chudnąc zacznie Pani tyć. Nie warto robić kolonoskopi ponieważ raczej nie wykaże ona żadnych schorzeń. Należy przejść na zdrowy tryb życia a samopoczucie się poprawi.

Jeżeli rzeczywiście chciałaby Pani zmienić swoją dietę i trzeba to zrobić z głową. Chętnie Pani pomogę. Układam indywidualne diety również przez internet.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668