Czy taka dieta jest prawidłowa?

Dzień dobry. Stosuję dietę od 4 dni. Zawsze odpuszczałam ale teraz wzięłam się w garść. Mam 166 wzrostu i ważę 69kg. Ćwiczę 3 razy w tygodniu. Nie pije napojów słodzonych. Na nic nie choruję. Moi rodzice mają prawdopodobnie nadwagę, jednak moje rodzeństwo jest szczupłe. Mój przykładowy jadłospis : Śniadanie : 11:00 kanapki z serem i pomidorem herbata (bez cukru) Obiad: 15:00 ziemniaki z mięsem (smażonym) Kolacja: 21:00 kanapki z serem i szynką, papryką herbata (bez cukru ) Czy możliwe jest, że gdy dalej będę stosować taką dietę schudnę 10kg w 3 miesiące? Czy moja dieta jest prawidłowa? Dziękuję i pozdrawiam.

Dzień dobry

zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo. Oczywiście jeżeli dieta jest prawidłowa i dobrze zbilansowana. W przypadku Pani diety niestety tak nie jest. Śniadanie powinno być do około 1h po przebudzeniu. Pani jada o godzinie 11.00 Jeżeli śpi Pani do 10 to jest w porządku ale jak wstaje Pani wcześniej to niedługo po przebudzeniu należy zjeść pierwszy posiłek. W ten sposób pobudzamy organizm do pracy. Kanapki powinny być z pieczywem ciemnym, żytnim razowym. Ser proszę wybierać chudy a nie żółty. Nie wiem tez ile jest tych kanapek. Posiłki powinny być jedzone co około 3h. U Pani brak II śniadania. Obiad nie powinien składać się ze smażonego mięsa i ziemniaków. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest kasza czy ciemny ryż lub ryż bastamti. Mięso staramy się piec, dusić lub grillować. Brak jest także podwieczorków. Kolacja powinna być na 2-3 h przed snem. Na kolację wybieramy białko i warzywa a ograniczamy węglowodany np. z pieczywa. Podsumowując Pani dieta nie jest prawidłowa.

Jest sporo błędów. Zdecydowanie wymaga poprawy. Jeżeli byłaby zainteresowana to chętnie pomogę w doborze jadłospisu.

Podaję kontakt:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668