Co oznacza taka opuchlizna na dziąśle?

Witam, Od pewnego czasu mam pewien problem z dziąsłem. Jakiś czas temu na dziąśle pojawiłą mi się opuchlizna która mnie bolała - gdy np. jadłem itp. Teraz po jakiś 2-3 tygodniach opuchlizna zeszła i ząb w ogóle nie boli nie ma innych objawów oprócz tego, że pod zamkiem aparatu ortodontycznego jest jakby taki bąbel maly który tez nie boli tylko tak wyglada jakby pozostalosc po opuchliznie , bardzo boje się ze to rak jamy ustnej mimo ze nie pale mam młody wiek nie pije itp... dentystyka powiedziala ze to "nicość" więc nie powinienem się bać ale tak pytam czy jest sens w ogóle się tym stresować - od roku nosze aparat a ten "bąbel" jest pod zamkiem aparatu na tyle zębów. Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 3 miesiące temu

Jeśli dentysta określił tę zmianę jako „nicość”, oznacza to, że najprawdopodobniej nie jest to coś, czym powinieneś się martwić. Jednak, aby całkowicie uspokoić Twoje obawy, możesz umówić się na dodatkową kontrolę lub poprosić o skierowanie do specjalisty, np. periodontologa lub chirurga stomatologicznego, który dokładniej oceni sytuację.

Podsumowując, na podstawie Twojego opisu i opinii dentysty, nie ma powodów do poważnego niepokoju, ale jeśli odczuwasz stres lub niepewność, zawsze warto skonsultować się z innym specjalistą dla własnego spokoju ducha.

metody wybielania zębów