Czy można podjąć leczenie ortodontyczne?

Witam, Bardzo proszę o pomóc i opinie czy z takimi zmianami w jamie ustnej można podjąć leczenie ortodontyczne. 1.Mam nie poprawny zgryz przez co wybijam sobie przednie zęby też mam obciążone stawy i problemy w szczekowo-stawowe. Bruksizm. Mam dość zaawansowaną recepcje dziąsła oraz zanik brodawek między zębowych. I ruchomość przednich zębów. Lekarz pieriodontolog zaproponował leczenie odbudowę tkanki kostnej ale przed tym leczenie ortodontyczne (aparat stały) żeby ustawić poprawny zgryz i zmniejszyć ryzyko wybijania zębów i zagryzania w nocy. Mam obawy.. gdyż i tak mam spore ubytki w tkance kostnej i niestabilność zębów czy aparat i przemieszczanie zębów nie pogorszy całą sytuacje? Czytam opinii ze aparat i przemieszczanie zębów może wiązać się z zanikiem dziąsła! (które i tak zanikneło i mam cofnięte dziąsła i zanik brodawek) Rezygnacja z leczenia ortodontycznego ... powoduje ze problem jest nierozwiązywalny dalej nie poprawny zgryz, wybijanie zębów, problemy z higieną oraz problemy ze stawami.

Po pierwsze powinno się usunąć przyczyny - wady postawy i zgryzu, a także zlikwidować za pomocą diety i suplementacji zaburzenia metaboliczne- uogólniony stan zapalny. Konieczne jest kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów. Pozdrawiam