Co oznacza taki wynik rezonansu magnetycznego głowy 32-latki?
Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego głowy: Kobieta 32 lata. Był robiony ponieważ od dłuższego czasu dretwialy mi kończyny. Bez kontrastu, ponieważ wyszedł słaby wynik kreatyniny, mam też problemy żylne Wykonano sekwencje SEi TSEwobrazach T1, T2, PD-zależnych oraz "dark fluid" w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych iczołowych,bez dożylnego podania paramagnetycznego środka kontrastującego (brak zgody pacjentki). Sygnał istoty białej iszarejstrukturmózgowiajest prawidłowy, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Restrykcji dyfuzji nie uwidoczniono. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Przestrzenie płynowe przymózgowe prawidłowe.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Prawidłowo, że wykonała Pani badanie obrazowe głowy. To najlepsze postępowanie profilaktycznie w kierunku wielu chorób neurologicznych, zwłaszcza w przypadku różnych niepokojących dolegliwości.
Analizując przedstawiony wynik badania rezonansu magnetycznego głowy, można by stwierdzić, że prawdopodobnie nie uchwycono żadnych zmian ogniskowych, mogących być przyczyną Pani dolegliwości.
Zalecamy w takim wypadku stacjonarną konsultację z lekarzem neurologiem, który po analizie wyniku badania zdecyduje o dalszych krokach postępowania. Możliwe, że niezbędne może okazać się wykonanie rezonansu magnetycznego odcinka szyjnego kręgosłupa. Bardzo często zmiany zwyrodnieniowe lub uszkodzenie krążków międzykręgowych może odpowiadać za drętwienie i mrowienie rąk.
Życzymy Pani lepszego samopoczucia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego
https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup-szyjny
https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak