Co oznacza takie nagłe krwawienie z dróg rodnych?

Witam jutro powinnam dostać miesiączkę a dziś rano nagle wyciekło ze mnie tyle w krwi , że w parę sekund miałam całą bieliznę i spodnie we krwi . Dodam , że jestem 10 mscy po porodzie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

zbyt obfite miesiączki mogą mieć wiele przyczyn. Zdarza się, że są skutkiem jakiejś choroby. Ich przyczyną są często mięśniaki macicy, polipy narządu rodnego oraz różnego rodzaju zaburzenia endokrynologiczne. Najczęstszą przyczyną obfitych krwawień jest nierównowaga hormonalna. Obfite i nieregularne miesiączki mogą zdarzyć się każdej kobiecie, raz na jakiś czas. Ale jeśli powtarzają się regularnie, mogą oznaczać poważniejsze schorzenia. Dlatego w Pani przypadku uzasadnione jest zgłoszenie się do lekarza ginekologa. Warto byłoby również zaobserwować, co mogło być przyczyna takiej sytuacji. Wydaje się,ze od porodu minęło dość dużo czasu, ale ciało młodej matki jest nadwyrężone porodem i opieką nad maluchem. Proszę się oszczędzać, wykluczyć duży wysiłek fizyczny, dźwiganie ciężkich przedmiotów. W Pani sytuacji istotne jest także to, czy rodziła Pani przez cesarskie cięcie, czy siłami natury, może to wpływać na przebieg kolejnych cykli. Więcej powinien powiedzieć lekarz. Życzymy zdrowie i zachęcamy do lektury poniższych artykułów, mogą one wyjaśnić Pani wątpliwości.

https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki

https://parenting.pl/zaburzenia-cyklu-menstruacyjnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.