Co oznacza ten obraz badania mózgowia u 30-latka?

Witam serdecznie, proszę o pomoc, mężczyzna lat 30, do tej pory zupelnie zdrowy, poza pojedyńczym epizodem ostrego zapalenia trzustki, abstynent, palący, opis rezonansu: Pojedyńcze, drobne ognisko hyperintensywne w obrazach T2-zależnych zlokalizowane w sąsiedztwie trzonu prawej komory bocznej - niespecyficzne ognisko gliozy. Poza tym półkule mózgu i móżdżku bez ognisk patologicznych. Pień mózgu prawidłowy. Bez ognisk restrykcji dyfuzji. Układ komorowy prawidłowej szerokości, nieprzemieszczony, symetryczny. Przymózgowe przestrzenie płynowe w normie. Okolica przysadki mózgowej oraz okolica nadsiodłowa prawidłowe. Kompleksy nerwów VII i VIII-ych nieposzerzone. Po podaniu kontrastu nie uwidoczniono obecności ognisk patologicznego wzmocnienia podejrzanych o npl. Czy to coś złego? Czy jest się czy martwić? Oczywiście jestem zapisany do neurologa, ale do wizyty jeszcze trochę czasu,a człowiek od zmysłów odchodzi, proszę chociaż bo jakąkolwiek informacje. Z góry serdecznie dziękuję.

Witam! Pojedyncze, drobne ognisko w istocie białej mózgu najprawdopodobniej jest pochodzenia naczyniowego i praktycznie nie jest do leczenia (zaliczane do "znalezisk przypadkowych). Poza tym w centralnym kładzie nerwowym nie stwierdzono odchyleń od normy. Nie podał Pan co było przyczyną RM głowy. Podejrzewam, że lęk przed guzem mózgu, gdyż opisujący badanie dodał, że "nie stwierdzono obecności ognisk patologicznego wzmocnienia podejrzanych o npl", czyli nie znaleźli niczego co mogłoby przypominać nowotwór. Jeżeli ma Pan problemy z emocjami, lękami, to należy się zgłosić do psychologa, psychoterapeuty, a najlepiej do psychiatry a celu leczenia nerwicy. Powodzenia W. Łuczkowski