Co oznacza ten opis badania przełyku?

mężczyzna52lata,(C-15?)pogrubienie guzowate do 23mmściany środ.i dol.odc.przełyku rozciągające się na dł.113mm,rozpoczyna na poziomie podziału tchawicy,naciekw przedniobocznej cz przełykuprzekracza ścianę(szczelinowate) i szerzy na tk.tłuszcz.przerzutowe reg.w.chłonne przednacz.podobojcz.9mm,kilka okołoprzeł.10mm,pod wpustew pakiet31-30mm,przy segm.Iwątroby20mm,pień trzewny krezkowy13mm łączna ilość pat.w.chłonnych powyżej 6,prawa okolica przytchawicza górna -torbiel35-21mm bezlitowa-węzeł z rozpadem lub torbiel bronchoegenna/przełyku wnioski guz śr.i dol.odc. przełykuT3,przerzutowe region.w.chłonneN3, jakie leczenie ,nowoczesne terapie,szansdm i długość życia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety w przypadku nowotworów nie ma łatwych i jednoznacznych odpowiedzi na pytania, które nurtują pacjentów i ich bliskich. Zarówno ocena szansy na przeżycie czy długość życia, jak i dobór terapii należą do lekarza, który opiera się nie tylko na wynikach badań obrazowych, ale na badaniach z krwi, badaniu histopatologicznym, historii choroby oraz efektach dotychczas wdrożonego leczenia, a także objawach i ogólnym stanie zdrowia pacjenta.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/nowotwor-zlosliwy-charakterystyka-rodzaje-objawy-leczenie.

Oczywiście należy mieć świadomość tego, że zarówno patologie w obrębie węzłów chłonnych, świadczące o przerzutach nowotworowych, jak i sam guz obarczone są m.in. ryzykiem niepowodzenia terapii czy minimalizują możliwość szybkiego wyleczenia nowotworu.

Proszę koniecznie skonsultować się z onkologiem – powinien zadecydować, czy możliwe jest leczenie chirurgiczne (biorąc pod uwagę stopień zaawansowania nowotworu być może jest to możliwe) oraz czy konieczna będzie przedoperacyjna i pooperacyjna chemioterapia. Onkolog powinien także zadecydować o limadenektomii, która wskazana jest u pacjentów z patologiami węzłów chłonnych poniżej 7. W leczeniu raka przełyku stosuje się także w określonych przypadkach teleradioterapię.

O raku przełyku może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/rak-przelyku-przyczyny-objawy-i-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.