Co oznacza to drętwienie i ból szyi?

Witam, miesiąc temu miała miejsce nieprzyjemna sytuacja, siedziałam jak zwykle przy komputerze, moja pozycja była dosyć nieprzyjemna, siedziałam na krześle po tzw. turecku, bardzo pochylona. W którymś momencie zrobiło mi się słabo, trwało to gdzieś 2 sekundy, po chwili poczułam jak lekko mi drętwieją ręce oraz szyja zaczęła mnie piec. Po 2 dniu usiadłam znów w tej samej pozycji i znów było to samo. Potem przez 2 tygodnie bardzo bolała mnie szyja, mogłam nią ruszać ale ból był czasem nie do zniesienia. Udałam się do lekarza i stwierdził, że to zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego, opowiedziałam mu o tej sytuacji i zlecił kontrolowanie ciśnienia tętniczego. Okazało się, że ciśnienie w normie. Dostałam tabletki (dicloduo, tiocolis) po 2 tygodniach ból ustał, zasłabnięć już więcej nie było. Stąd moje pytanie co mogło być przyczyną takiego lekkiego zasłabnięcia? Myślałam, że to przez zaciśnięte nogi, bo faktycznie ciągle mi dretwiały. Ale nagły ból szyi? Boje się że znów ta sytuacja się powtórzy i nie wiem jak temu zapobiec.

Długotrwałą praca przy komputerze w niewygodnej pozycji powoduje przeciążenie mięśni szyi, karku i ramion, może powodować chwilowe osłabienie, drętwinia kończyn, bóle potylicy głoey, karku i ramion!!

Pewnie jest wiele czynników, które mogą powodować tak różne i zmienne objawy; do omówienia na pełnej konsultacji !

WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki ; Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi, żelazo, ferrytyna, TSH , EKG Napięcie, stres, nasiają objawy!

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; zbadanie, ocena wyników; ; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Warto rozważyć też rozmowę z Psychologiem i Psychiatrą, niektóre objawy mogą mieć podłoże psychosomatyczne; / kula w gardle, mdłości, zespół jelita drażliwego. wahania łaknienia .../ Pozdrawiam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog