Co oznacza utrata czucia w penisie po podróży rowerowej?

Witam, właśnie przejechałem rowerem ok. 150 km, co zajęło mi prawie 8 godzin. Pomimo robienia sobie przerw, po dojechaniu na miejsce stwierdziłem, że straciłem zupełnie czucie w penisie. Gdy go dotykam, czuję jakbym nie dotykał swojej części ciała, a obcy przedmiot. Penis zrobił się trochę ciemniejszy na końcu żołędzi przy podstawie, ale poza tym wygląda, że jest dobrze ukrwiony. Nie odczuwam też żadnego bólu. Mimo wszystko strasznie się martwię, bo sytuacja ta trwa już drugi dzień i nie widzę żadnej poprawy. Obawiam się, że uszkodziłem sobie jakiś nerw albo aortę i może to być coś bardzo poważnego, ale nie jestem lekarzem i dlatego proszę o pomoc. Czy mam iść do urologa czy może poczekać jeszcze trochę i zobaczyć, co się będzie działo?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Taka sytuacja to nic dziwnego ani niepokojącego. Po prostu, podczas tak długiej drogi nerw zaopatrujący penis uległ nieznacznemu niedotlenieniu. Przypomina to sytuację, gdy po nocy spędzonej w niewygodnej pozycji budzimy się ze zdretwiałą ręką. Proszę się nie martwić, jest to sytuacja przejściowa i na pewno wszystko wróci do normy.