Co oznacza wynik badania elektrolitów?

Na początku marca robiłam poziom elektrolitów. Potas wyszedł 3,7. Przez ten czas przyjmowałam Kalipoz Prolongatum 2x1. Wczoraj odebrałam kontrolne wyniki i okazało się, że potas jest na poziomie 3,5. Co może być przyczyną braku podniesienia poziomu potasu pomimo suplementacji? Dodam, że nie piję kawy,herbaty ani alkoholu.

Dzień dobry,

sam suplement bez odpowiednio zbilansowanej diety nie musi skutecznie podnosić poziomu potasu. Proszę się skontaktować z dietetykiem, który wskaże Pani prawidłowy sposób odżywiania się.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga