Co oznacza wynik badania kolonoskopii u 63-latka?

Dobry wieczór. Miałem robioną kolonoskopię, badanie wykonano do połowy poprzecznicy ze względu na wypętlanie się jelita i dolegliwości bólowe ( trzykrotne próby) mam mieć wykonaną ponownie kolonoskopię w znieczuleniu ogólnym, czy nie ma ryzyka że przy takim układzie jelita i w uśpieniu może zostać uszkodzone jelito ?

Lek. Tomasz Budlewski

przy kolonoskopii zawsze istnieje ryzyko powikłań ale raczej jest ono niskie obecnie, proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.