Co oznacza wynik badania USG przy jelicie drażliwym?
Witam serdecznie, bardzo proszę o pomoc; Moja mama ma stwierdzone tzw. jelito drażliwe. Niedawno,lekarka dała jej skierowanie na usg : oto wynik; Wątroba niepowiększona, zmian ogniskowych nie uwidoczniono,Drogi żółciowe i wrotne nieposzerzone. Loża po pęcherzyku w normie. Na poziomie głowy trzustki hypoechogenne, lite ognisko ok 27 mm z minimalnym przepływem naczyniowym. Przewód Wirsunga na granicy normy szerokości ok 3 mm. Co to może oznaczać?

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Dzień dobry,
Celem poszerzenia diagnostyki wskazane jest wykonanie bardziej dokładnego badania obrazowego typu TK lub MRI jamy brzusznej. Proszę przekazać mamie, aby na wszelki wypadek w miarę możliwości jak najszybciej oznaczyła sobie morfologię z rozmazem, CRP, glukozę, amylazę, lipazę, poziom wapnia oraz markery: CEA, Ca 19-9. Przed badaniem niech również oznaczy poziom TSH i kreatyninę, które powinny być prawidłowe, jeśli zajdzie potrzeba wykonania badania z kontrastem.
Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista chorób wewnętrznych
specjalista diabetolog
specjalista endokrynolog