Co oznacza wynik ekspertyzy histopatologicznej?

Witam dostałam wynik ekspertyzy histopatologicznej, rozpoznanie kliniczne:Gastritis chronica H.P. ,opis materiału:wycinki: 1. antrum, 2. trzonu ,rozpoznanie histopatologiczne: 1.Gastritis chronica / /.Metaplasia intestinalis. Helicobacter pylori /-/ (barwienie Giemsa). 2. Gastritis chronica / /. Helicobacter pylori /-/ (barwienie Giemsa). Proszę o interpretacje i jakie rokowania lub leczenie

Lek. Wojciech Zygmunt

Gastritis chronica z łac. Przewlekłe zapalenie żołądka. Etiologia zapalenia: Bakteria Helicobacter pylori (najczęstsza przyczyna tego typu zmian). Niepokój budzi stwierdzona metaplazja jelitowa - gdyż jest to stan na podłożu, którego często dochodzi do rozwoju raka żołądka. Proszę skonsultować wyniki z gastroenterologiem, który podejmie decyzję co do dalszego postępowania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.