Co oznacza wynik gastroskopii 26-latki?

Witam proszę o odczytanie wyników gastrpskopii:Antrum-zapalenie przewlekłe stopnia dużego o średniej aktywności. H.pylori Trzon-zapalenie przewlekłe ogniskowo stopnia średniego p średniej aktywności. H.pylori

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani wyniki wskazują na zapalenie błony śluzowej żołądka spowodowanym Helicobacter pylori. W celu prawidłowej interpretacji wyniku powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, ponieważ interpretacja takich wyników zależy również od stanu klinicznego pacjenta.