Co oznacza wynik testu Elisa po wystąpieniu rumienia?

Wyszedł mi rumień (czerwona plama ok. 5x5 cm) na nodze. Nie wyglądał na odkleszczowy, kleszcza też nie znalazłem. Przepisano Clatrę i bedicort-G. W ciągu 3 dni rumień urósł do 9x10 cm i dostałem zastrzyk odczulający oraz przepisano mi Azycynę 6 x500 a później 6x250. Rumień zszedł mniej więcej w połowie brania A. Test Elisa IgM po 6 tyg. wyszedł >200 RU/ml gdzie =>22 to pozytywny. Od kilku dni biorę dioksycylinę 2x100 i jestem przeziębiony. Czy o od razu mam robić WesternBlot IgM?

Trudno powiedzieć bo nie widziałem rumienia. Biorąc pod uwagę test laboratoryjny i to,że i tak zaczął pan brać antybiotyk, z dobrym skutkiem, to proszę kontynuować zażywanie doksycykliny do 21 dni i na tym sprawa zakończona. Nie trzeba wykonywać testu Western Bloot, ani nie trzeba powtarzać testu Elisa. Ten ostatni może być dodatni bardzo długo, może nawet do końca życia. Kierujemy się dolegliwościami i ich ustępowaniem.