Co oznacza wynik TK 54-latki?

Witam.Co może oznaczać taki wynik TK: W seg.II pluca prawego podszczytowo widoczny guzek 13×15×15mm o nierownych zarysach,z linijnymi drobnymi zageszczeniami wokol,dochodzacymi do oplucnej-podejrzany o naciek npl lub zapalny.Miazsz plucny i drzewo oskrzelowe w normie. W srodpiersiu nie stwierdzono powiekszonych wezlow chlonnych

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W badaniu tk wykryto guzek, który może mieć różne pochodzenie (np. zapalne). Takich badań nie wolno interpretować bez znajomości stanu pacjenta, dlatego powinien Pan z tym badaniem zgłosić się do lekarza prowadzącego.