Co oznacza znaczne wygładzenie fizjologicznej lordozy?
RTG kręgosłupa szyjnego. Znaczne wygładzenie fizjologicznej lordozy. Otwór łukowaty w tylnej części c1 . Co to oznacza?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
78 poziom zaufania
Oznacza, że kręgosłup nie jest tak ukształtowany jak powinien. Może to być jednym z objawów np. zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa. Zawsze wynik badania powinien ocenić lekarz, który Pana na nie skierował.