Co oznaczają bóle głowy i zmiany demielizacyjne?
witam mam problem z bólami głowy robiłam rezonans głowy który wykazał zmiany demielizacyjne niejednoznaczne lekarz stwierdził ze to migrena ale ja nie jestem przekonana do końca dodatkowo boli mnie tez szyja i kark czasami nie mogę utrzymać głowy bolą mnie też nogi tak jakby robiły się z waty zrobiłam rtg odcinka szyjnego i wyszło ze są zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatia c5/c6 nie wiem gdzie jeszcze szukać przyczyny te bóle głowy i kręgosłupa proszę o jakąś podpowiedz

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Witam!
Konieczne badanie neurologiczne, ew. rozszerzenie diagnostyki: potencjały wywołane, badania immunologiczne, monitorowanie stwierdzonych zmian w RM głowy. Nie wszystko możemy wkładać do "worków": migrena i nerwica. Rozwiać należy wszystkie wątpliwości "somatyczne" - w wielu przypadkach ważny jest czas postawienia prawidłowej diagnozy!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.