Co oznaczają bóle w klatce piersiowej u 41-latka?
Dzien dobry, Moj maz od 3 lat skarzy sie na bole w klatce piersiowej w okolicy mostku . Sa to bole gniotące oraz kłujace. Kardiologicznie b/z- wszystkie wyniki prawidlowe. W kregosłupie szyjnym RTG-zwęzenie przestrzeni międzykregowych C2/C3, C3/C4. C5/C6- DYSKOPATIA.zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych,spłycenie lordozy. plus boczne skrzywienie kregoslupa TH. w mr kręgoslupa piersiowego- naczyniak kreguTH5, czesciowa dehydratacja zwyrodnieniowa kregów miedzykregowych. To wszystko. Dodatkowo RTG klatki piersiowej prawidlowe, jak i gastroskopia. Zwracam sie z pytaniem czy te dolegliwosci to tylko od kregoslupa? Jakie jcze badania mozemy wykonac. Bole sa ala zawalowe lecz kardiologicznie idealne( echo, test wysilkowy, holter) Bradzo prosze o pomoc. Mąz ma 41lat.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po zapoznaniu się ze wszystkimi wynikami będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.