Co oznaczają bóle w klatce piersiowej u 41-latka?

Dzien dobry, Moj maz od 3 lat skarzy sie na bole w klatce piersiowej w okolicy mostku . Sa to bole gniotące oraz kłujace. Kardiologicznie b/z- wszystkie wyniki prawidlowe. W kregosłupie szyjnym RTG-zwęzenie przestrzeni międzykregowych C2/C3, C3/C4. C5/C6- DYSKOPATIA.zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych,spłycenie lordozy. plus boczne skrzywienie kregoslupa TH. w mr kręgoslupa piersiowego- naczyniak kreguTH5, czesciowa dehydratacja zwyrodnieniowa kregów miedzykregowych. To wszystko. Dodatkowo RTG klatki piersiowej prawidlowe, jak i gastroskopia. Zwracam sie z pytaniem czy te dolegliwosci to tylko od kregoslupa? Jakie jcze badania mozemy wykonac. Bole sa ala zawalowe lecz kardiologicznie idealne( echo, test wysilkowy, holter) Bradzo prosze o pomoc. Mąz ma 41lat.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego po zapoznaniu się ze wszystkimi wynikami będzie można zalecić odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.