Co oznaczają duszności podczas snu?

Nagłe duszenie podczas snu. Zdarza mi sie to już drugi raz w życiu. Pierwszy raz gdy miałem jakieś 25 lat. Przez kilka dni budziłem sie w nocy i miałem potrzebe przelkniecia śliny. Moment kulminacyjny tych objawów nastąpił którejś nocy gdy zerwałem sie w jej srodku na równe nogi bo zaczałem się dusić. Nie mogłem nabrać oddechu w płuca bo one były wypełnione jakby jakimś gazem. Zaczałem sie walić w brzuch i poczułem nagle że wychodzi ze mnie nagły wymiot ale tak naprawde było to takie długie bekniecie i gdy to zrobiłem mogłem nabrac powietrze w płuca. Zrobiłem sobie podstawowe badania u internisty ale wszystko było w normie. Ostatnio przytrafiła mi sie podobna rzecz. Spałem na brzuchu i nagle zerwałem sie nie mogac zaczerpnac oddechu. poleciałem do kuchni i po kilkunastu sekundach poczułem bekniecie wychodzące ze mnie , potem drugie i trzecie i mogłem stopniowo zaczerpnąć coraz wiekszy oddech. Uczucie jest przerażajace bo podobne do tego jakbym dusił sie w torebce foliowej na głowie. Wtedy za pierszym razem przestałemspac na wznak ale teraz mi sie to zdarzyuło na brzchu. 46 lat mężczyzna

Lek. Tomasz Budlewski

a jak wyglądają badania? wyniki badań obrazowych? jakaś diagnostyka? czy. takie zaburzenia tylko podczas snu? być może wskazane byłoby badanie somnograficzne.
proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.