Co oznaczają komórki endocerwikalne AGC w wyniku cytologii?

Witam. Otrzymałam dziś wyniki cytologii - stwierdzono nieprawidłowe komórki endocerwikalne AGC, wskazanie kolposkopia. Oczywiście udam się na nią, jednak proszę o informację jakiego rodzaju mogą być to komórki, czego mogę się spodziewać?

AGC – atypowe zmiany w komórkach gruczołowych. AGC to rzadko spotykana patologia w wynikach cytologicznych. W pierwszej kolejności należy wykonać kolposkopię i pobrać materiał z endocervix. Zła cytologia dowodzi, że należy rozważyć również pobranie biopsji endometrium, gdyż taki wynik może sugerować zmiany w obrębie błony śluzowej jamy macicy.