Wynik cytologii i nieprawidłowe komórki nabłonka gruczołowego AGC kanału szyjki macicy

Witam. Czy wynik cytologi czyli: nieprawidłowe komórki nabłonka gruczołowego AGC-kanału szyjki (endocerwikalne) może oznaczać, że mam raka? Czeka mnie kolposkopia z wycinkami. Mam 37 lat, rodziłam naturalnie dwa razy. Cytologia robiona co roku. Teraz była też profilaktycznie ale po 2.5 roku. Podczas badania wszystko było w porządku, USG też. Dlatego pytam, czy mimo wszysko taki wynik cytologi może oznaczać raka. Prosze o odpowiedź.

Witam,
Diagnostyka cytologiczna komórek gruczołowych jest bardzo istotna, ponieważ może z nich powstać tzw. rak gruczołowy, który jest bardzo trudny do wczesnego
rozpoznania.
Ten wynik cytologii nie oznacza raka, należy podjąć dalszą diagnostykę - kolposkopia + wycinki do badania histopatologicznego.

Pozdrawiam!