Co oznaczają krople krwi na papierze toaletowym?

Dzień dobry, Od czasu do czasu po wizycie w toalecie mam kropelkę świeżej krwi na papierze a potem swedzenie odbytu przez dłuższą chwiele. Dodam że stolec wtedy ani nie jest twardy ani rzadki

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to wynikać z obecności guzków krwawniczych czy szczeliny odbytu. Ale aby ocenić co jest powodem Pana dolegliwości niezbędna jest wizyta u lekarza.