Co robić, gdy mam krew na papierze?

Witam, byłem u proktologa z tego względu ze od stycznia mam krew na papierze. miałem przeprowadzoną rektoskopie jakięś 3 tyg temu i stwierdzono, że mam zapalenie chyba odbytu (jakieś mechaniczne uszkodzenie) i mam brać czopki maść i tak o to wybrałem 2 opakowania czopków. I Teraz gdy nie brałem od 2 dni czopków i byłem w toalecie zobaczyłem bardzo dużo krwi (stolec był twardy). Krwi było bardzo dużo na papierze ale też była w toalecie. Nie bardzo wiem co teraz robić. Nie wiem czy powinienem n

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana kontrola u lekarza rodzinnego, najprawdopodobniej znów doszło do uszkodzenia śluzówki odbytnicy przez twardy stolec. Sugeruję także dietę zapobiegającą zaparciom, dużo błonnika, płynów i regularna aktywność fizyczna aby pobudzić pracę jelit.
Pozdrawiam