Co oznaczają luźle stolce u 35-latki?

Witam czy luźna kupa może być od fasoli szparagowej? Też dzisiaj pierwszy raz zażyłam magnez- tabletki mussujące. Od miesiąca kombinuję z dietą- chcę zdrowiej się odżywiać. Zaczęłam jeść chleb razowy, owoce, warzywa dużej ilości, mięso gotowane. Zero słodyczy.jednak czasami chyba coś źle ustalam bo np. tydzień temu w srodę miałam zbitą kupę- 4 bobki a dzisiaj luźną. Czy to od diety. Wyczytałam że takie objawy zmiana rytmu wypróżnień może świadczyć o chorobie. Ale czy jedna luźna kupa lub twarda w jeden dzień a w drugi normalna to zmiana rytmu. Proszę o poradę jak ukladać posiłki- co ile godzin. dziekuję za pomoc i pozdrawiam. czy magnez odstawić?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.