Jakie produkty można jeść przy insulinoodporności?

Jakie produkty można jeść przy insulinoodporności? Czy brokuł, kalafior na parze - lub gotowany są ok? tak samo cukinia i fasola zielona / żółta? Czy mięsa chude pieczone w rękawie będą ok? Jabłka, truskawki, pomidor? Chleb żytni i kasza gryczana i kus kus? Co jeszcze można jeść?

Z wymienionych produktów akurat kaszy kuskus nie polecam. Z kasz polecam tylko komosę ryżową, kaszę gryczaną, chleb żytni razowy na zakwasie.

Jeśli chodzi o owoce to przede wszystim dobre sa jagodowe, cytrusowe, kiwi. Reszta owocow do sprawdzenia - zależy od indywidualnej wrażliwości.

Warzywa w większości mozna jeść, zarówno surowe jak i gotowane, za wyjątkiem skrobiowych.

Marchew i buraki gotowane oraz ziemniaki zazwyczaj są wykluczone z diety osób z insulinoopornością