Co oznaczają te bóle nadbrzusza w ciąży?

Witam, Jestem 6 miesięcy po ciąży, i zaczęłam odczuwać bole nadbrzusza w środkowej części. Boli jakiś czas np 10 minut i później przestaje i tak kilka razy. Tak jakby bol kolkowy. Bol występuje niezależnie czy coś zjem czy nie jem O czym to może świadczyć? Czy potrzebna jest konsultacja lekarza ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

każdy ból, który ma charakter nawrotowy powinien zostać skonsultowany z lekarzem. Niestety ból w nadbrzuszu trudno zdiagnozować bez badań obrazowych(np. USG jamy brzusznej) oraz ewentualnie morfologii krwi, dlatego sugeruję, by w pierwszej kolejności skierowała się Pani do internisty z przychodni POZ.

W zależności od dokładnego umiejscowienia bólu, skali jego natężenia, a także ewentualnych dolegliwości towarzyszących mu, ból brzucha może mieć związek z żołądkiem, ale też wątrobą lub trzustką czy jelitami. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-kiedy-oznacza-powazne-zagrozenie.

Być może konieczna będzie wizyta u gastroenterologa oraz wykonanie gastroskopii. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skad-te-bole-w-nadbrzuszu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.