Co oznaczają te bóle okolicy genitaliów?

Dzień dobry. Ostatnio nęka mnie seria problemów zdrowotnych. Kiedyś doznałem strasznego bólu w okolicy genitaliów podczas stosunku, potem pojawiły się problemy.. dostałem zapalenia prostaty, które niby wyleczyłem serią antybiotyków ale przypadłości ciągle się utrzymują. Ciągle miewam bóle w różnych częściach ciała, najczęściej w kończynach ale seria badań u lekarza rodzinnego nic nie wykryła. Mam uporczywe swędzenie i łaskotanie w odbycie, udach oraz na reszcie ciała i twarzy. Dermatolog wykluczył wiele możliwości, w tym choroby weneryczne po badaniach. Dodatko miewam ciągnący ból wewnątrz odbytu i czasami pomiędzy odbytem a genitaliami. Dodam, że dwóch protkologów i dwóch urologów nie było w stanie mi pomóc. Czasami miewam ból po prawej i lewej stronie brzucha (poniżej pępka w stronę pachwiny). Morfologia, mocz, pasożyty.. nie dają złych wyników. Mam 30 lat, odżywiam się dość zdrowo oraz ćwiczę, nie mam już pomysłu co mogę robić, proszę o pomoc bo już psycha siada.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej w pytaniu wynika, że od pewnego czasu dotykają Pana różne dolegliwości. Szczególnie dotyczą one prostaty oraz odbytu. Bardzo dobrze, że miał Pan już kontakt ze specjalistami i wykonano niektóre badania. Wydaje się, że w Pańskiej sytuacji trzeba byłoby zastanowić się nad wykonaniem szerszej diagnostyki, zarówno jelita, jak i narządów płciowych. Z tego też względu zachęcamy do kontaktu gastroenterologiem, który zbierze wywiad oraz zleci odpowiednie badania. Niewykluczone, że trzeba będzie wykonać USG jamy brzusznej oraz kolonoskopię czy gastroskopię. Te badania w najlepszy i najbardziej dokładny sposób odzwierciedlą stan przewodu pokarmowego. Jeśli obecne będą w nim niepokojące zmiany, to zostaną one usunięte oraz sprawdzona będzie obecność Helicobacter Pylori. Co do badania narządów płciowych, to trzeba wykonać USG oraz poziom PSA. Jeśli lekarz zaleci inne badania, to także należy je wykonać. Zachęcamy zatem do kontaktu z lekarzem i poddania się badaniom. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia.

 Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-psa-diagnostyka-chorob-prostaty

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori

https://portal.abczdrowie.pl/gastroskopia

https://portal.abczdrowie.pl/kolonoskopia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu

uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.