Co oznaczają te zaburzenia wzwodu?

Chłopakowi od ok 1 tyg. Nie staje rano penis. Nigdy nie było z tym problemu, a jak po przebudzeniu mnie przytulał to już w ogóle. Teraz nagle nic. Po południu niby jest lepiej, ale wystarczy jakiś bodziec np. Dźwięk w tv albo na zewnątrz i zaraz robi się miękki. Chłopak ma 33 lata od ok 4 miesięcy ćwiczy, a od 2 tyg jest na diecie białkowej. Bierze witaminy i magnez w pluszu. Ma lekką nadwagę. Jednego dnia mówił, że bolało go lewe jądro.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości bólowe w okolicy jądra chłopak powinien skonsultować z urologiem. W taki sposób może objawiać się zapalenie jądra lub najądrza, wodniak jądra, torbiel jądra czy też żylaki powrózka nasiennego.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w artykule pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-jader-objawy-przyczyny-leczenie.

Niektóre z jednostek chorobowych mogą być przyczyną problemów ze wzwodem, dlatego w pierwszej kolejności warto je wykluczyć. Warto również wiedzieć, że na problemy z erekcją wpływa także styl życia, używki oraz nadwaga lub otyłość. Jeśli więc chłopak prowadzi siedzący tryb życia, pali papierosy, spożywa duże ilości alkoholu, a do tego mało śpi, to przyczyn zaburzeń wzwodu można doszukiwać się w jego codziennych nawykach.

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem opisującym mechanizm działania porannego wzwodu:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-porannego-wzwodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.