Co oznaczają węzły chłonne po stronie lewej w okolicy kąta żuchwy?
Co oznacza wynik badania tomograficznego . W lewej części jezyka guzowata nieostro odgraniczona zmiana o orientacyjnych wymiarach : 33*25mm*25mm , o mieszanej desyjnosci , niejednorodnie wzmacnajaca się po dożylnym podaniu kontrastu. Zmiana nie ma związków z częściami kostynymi ani nie przylega do dużych naczyń . Wezły chłonne po stronie lewej w okolicy kąta żuchwy 13*9mm , na bocznej powierzchni szyi w okolicach mięśnia-mostkowo -obojczykowego sutkowego 13*7mm. Proszę o pomoc

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Zmiana w języku najpewniej będzie wymagać pogłębionej diagnostyki. Powinna Pani koniecznie zgłosić się razem z wynikiem badania do lekarza, który je zlecił. Pozdrawiam!