Co podawać dziecku z problemem luźnych stolców?

Dobry wieczór.Syn ,2,5 r. Od tygodnia ma śluzowate,luźne kupki z nieprzetrawionym pokarmem.Robi ich 8-10.Wszystko co zje jest prawie w całości w pieluszce.Do tego bardzo brzydki zapach.Wcześniej też się to zdarzało,ale nie w takiej ilości i częstotliwości.Co się dzieje? Co badać,na co zwrócić uwagę w diecie? Syn nie wygląda na chorego,osłabionego.Ma apetyt wybiórczy ( owoce,warzywa,pieczywo,ziarna,jogurty,mleko)Niepokoi mnie ta ilość i jakość stolca.Proszę o poradę .pozdrawiam

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Proszę skonsultować się z pediatrą. Wskazane jest zbadanie stolca, warto również sprawdzić czy luźne kupki nie mają związku z nietolerancj a laktozy lub glutenu.
pozdrawiam