Jaki jest powód puszczania nieświadomie gazów?

Witam, czy popauta w młodości psychika może mieć wpływ na nieświadome puszczanie gazow, czy to nietolerancja jakichś produktów. Zdąża mi sie to zarówno po wysilku jak i po zjedzeniu np cukierków. Częściej po wysiłku fizycznym. Miałem szczelinę odbytu przewlekła ale zwieracze funkcjonują dobrze. Gdzie leży problem? Dodam, że ja sam nie czuje tej woni

Zwykle nadmierne gazy można wytłumaczyć nieodpowiednią dietą. Nie muszą to być tylko znane pokarmy wzdymające, jak warzywa strączkowe czy cebulowe lub napoje gazowane. Proszę uważać także na słodycze, które czasem są przyczyną nadmiernych gazów.

Opisywane dolegliwości mogą być także objawem nietolerancji pokarmowych. Po spożyciu mleka może występować zespół nietolerancji laktozy, czyli niedoboru laktazy - enzymu trawiącego dwucukry mleka. Mogą występować także inne nietolerancje pokarmowe, dotyczące innych składników diety.

Pozdrawiam,
Paulina Roziewska
http://dietetyka-medyczna.pl/