Co powinna zrobi osoba po usunięciu tarczycy z problemem z kaszlem suchym?

Witam mam 30 lat. Miewam kaszel suchy dzwieczny i jak kaszle az w klatce kluje. I pierwszy raz zdretwialo mi gardlo ze sliny nie moglam polknac. Jestem po calkowitej usunietej tarczycy rak brodawkowaty plus dwukrotne jodowanie. Co to moze byc?pierwszy raz mi tak zdretwialo gardlo ze nie moglam polknac sliny

To raczej niezależna sytuacja, nie związana z przebytym zabiegiem usunięcia tarczycy. Radziłbym w tej sprawie najlepiej skonsultować się bezpośrednio z laryngologiem, a być może też pulmonologiem. Objawy mogą też sugerować alergiczne, astmatyczny tło.