Co powinna zrobić osoba chora na hashimoto aby przytyć?

Witam, mam chorobę hashimoto nie potrafię przytyć, wręcz odwrotnie jeszcze gubię na masie. Ważę 52 kg przy wzroście 166 m. Co zrobić aby przytyć? za rok mam weselę nie chcę wyglądać jak chudzielec :( Proszę o pomoc. Dodam jeszcze, że prowadzę aktywny tryb życia, ponieważ tańczę w teatrze

Dzień dobry,

podała Pai mało informacji na temat Pani choroby ( kiedy była zdiagnozowana, czy ktoś w rodzinie też jest chory - i jak zachowuje się u tej osoby masa ciała, a także czy przyjmuje Pani jakiekolwiek leki). Ponadto napisała Pani o swoim tańcu ( ale nie wiemy jaki to taniec i ile czasu dziennie Pani na to poświęca) oraz czy poza pracą też zajmuje się Pani dodatkową aktywnością fizyczną.
Oprócz tych informacji nie przedstawiła Pani swojego aktualnego sposobu odżywiania się Ważne jest to: ile Pani posiłków dziennie spożywa, co się na nie pojawia i w jakiej ilości. Czy między posiłkami zdarza się Pani podjadanie itp.
Jeżeli boi się Pani, że będzie Pani wyglądała szczupło na swoim ślubie - proszę się zgłosić do dietetyka, który po zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego i żywieniowego udzieli Pani odpowiedniej pomocy.
Należy pamiętać, że diety na przytycie jest wymagająca, tzn. jeżeli jest Pani aktywna fizycznie to kaloryczność będzie wysoka, ale efekty będą widoczne- przy sumiennym stosowaniu się do diety i ścisłej współpracy z dietetykiem.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam
Ogólne zalecenia na przytycie to jedzenie małych porcji co 2 godziny. Staramy się wybierać produkty zdrowe, wartościowe ale wyżej kaloryczne.
Przy chorobie hashimoto można przytyć ale wiele aspektów ma znaczenie. Jaki jest aktualny poziom TSH, czy bierze Pani leki, czy stosuje Pani suplementację do choroby, czy odstawiła Pani laktozę, ile w tej chwili wynoszą przeciwciała. Niestety jest tu za mało danych aby ustalić szczegóły.