Co powoduje bolące pęcherzyki na wargach sromowych większych?

Od dwóch dni na moich wargach sromowych pojawiły się bolące przy dotyku pęcherzyki w kolorze skóry. Nie są zakończone żadnym białym czubkiem, ale widać w nich czarny punkt tak jakby włosek.Tych zgrubień jest dosyć dużo, w zasadzie to bardziej wygląda jak grudka podskórna niż pęcherz. Nie pojawiła się też żadna wydzielina, dzisiaj dostałam krwawienie z odstawienia. W zeszły czwartek i piątek współżyłam z chłopakiem, ale nie zauważyłam u niego żadnych zmian. Dodam, że depilowałam się w tych miejscach i zastanawiam się, czy to nie od tego, bo włoski zaczęły odrastać i te zmiany znajdują się w tych włoskach i one też to podrażniają, przez co dzisiaj trochę zaczęło szczypać przy oddawaniu moczu, a tak nie mam żadnych innych dolegliwości, bo to nawet nie swędzi. W aptece pani powiedziała, że mogę spróbować użyć maści T*******, ale nie wiem, czy powinnam. Do lekarza jestem umówiona dopiero w przyszłym tygodniu i nie mogę przełożyć wizyty wcześniej. Bardzo proszę o poradę. Dodam, że nigdy wcześniej nie miałam żadnych infekcji i bardzo dbam o higienę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować zapalenie mieszków włosowych po depilacji okolic intymnych. Podczas wykonywania depilacji warto zwrócić uwagę na wykorzystywane metody i stosowane kosmetyki gdyż mogą być one przyczyną podrażnień i opóźniają proces gojenia skóry podrażnionej podczas depilacji.
Aby potwierdzić taką przyczynę konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego, po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Być może wystarczające się miejscowe preparaty odkażające oraz odpowiednia łagodząca pielęgnacja okolic intymnych.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl