Co powoduje i jak leczyć zimne dłonie?

Cześć ! Mam na imię Dominik mam 24 lata, Waże 85kg przy wzroście 185cm. Mam problem z zimnymi dłońmi a głównie ze stopami. Jestem osobą aktywną. (M.in jeżdżę na rowerze do pracy około 25km ), posiłki jem około 5-6 razy dziennie, w miarę o tych samych godzinach (co 3-4h ) nawadniam swój organizm prawidłowo (ponad 3 litry płynów). Co może być przyczyną moich problemów? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki!

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,
powodów może być kilka i jedynie konsultacja lekarska może Panu pomóc to okreslić.
Pod uwage nalezy wziąć niskie ciśnienie,choroby układu krążenia, przewlekły stres,niedobory niektórych minerałów i wit. nap. zelaza czy wit B12 9warto zbadać ich poziom), warto zbadać tarczycę (TSH).
Warto poszukać przyczyny.
Pozdrawiam