Co powoduje kaszel i ucisk w górnej części klatki piersiowej?

Witam, od 3 tygodni utrzymuje sie u mnie kaszel i odczuwam ucisk w gornej czesci płuca praw. Rtg: słabo zaznaczone zacienienie ok. 10 mm na tle utkania kostnego żeber na obwodzie pola gornego prawego-do wyjaśnienia. Czy to moze być gruzlica badz zapalenie pluc? Mam rowniez delikatnie powiekszone wezly pod pachami oraz na prawym udzie od ponad dwoch miesięcy nieustepujace po leczeniu metronidazolem waginozy bakteryjnej. Czekam na wyniki morfologii a wizyta u lekarza dopiero w poniedzialek.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania, konieczne jest weryfikacja kliniczna